Az ülőmunka, vagy a hosszú ideig tartó online munka negatív hatással lehet mind a férfiak, mind a nők egészségére.
Összefüggésbe hozható az olyan krónikus betegségek, mint az elhízás, a kettes típusú cukorbetegség, a szívbetegségek és a rák egyes típusai, valamint az olyan mozgásszervi problémák, mint a nyak- és hátfájás, valamint a rossz mentális egészség fokozott kockázatával.
Fontos, hogy mind a férfiak, mind a nők tisztában legyenek az ülőmunkával járó lehetséges kockázatokkal, és e kockázatok mérséklése érdekében törekedjenek arra, hogy a fizikai aktivitást beépítsék a napi rutinjukba. Ez magában foglalhatja a rendszeres felállást és nyújtózkodást, rövid sétákat, vagy olyan gyakorlatok beépítését, mint a guggolás.
Az sem utolsó szempont, hogy munka közben érdemes figyelni a testtartásra és az ergonómiára, hogy minimalizáljuk a mozgásszervi problémák kockázatát.
Ritkán hangsúlyozott veszélyek
Az Infobae szerint az ülőmunka vagy a hosszú ideig tartó ülőmunka hozzájárulhat a merevedési zavarok kialakulásához is. A hosszan tartó ülés összefüggésbe hozható az olyan krónikus állapotok fokozott kockázatával, mint az elhízás, a kettes típusú cukorbetegség és a szívbetegség, amelyek mindegyike növelheti az impotencia kockázatát.
A fizikai inaktivitás szintén összefüggésbe hozható a csökkent véráramlással és a tesztoszteron hormon termelésének csökkenésével, ahol mindkettő hozzájárulhat a zavarok kialakulásához. Ezenkívül az ülőmunka a stressz és a szorongás növekedéséhez vezethet, ami szintén hatással lehet a szexuális funkcióra.
Érdemes megjegyezni, hogy bár az ülőmunka negatív hatással lehet az egészségre, nem feltétlenül veszélyes. Fontos azonban, hogy tisztában legyünk a lehetséges kockázatokkal, és tegyünk lépéseket azok mérséklésére.
Győzzük le az ülő munkát
A kockázatok minimalizálása érdekében fontos, hogy fizikailag aktívak legyünk, és rendszeres testmozgást építsünk be a napi rutinba. Az is fontos, hogy kezeljük a stresszt, és gondoskodjunk az általános egészségünkről az egészséges táplálkozással, elegendő alvással és a dohányzás mellőzésével.